Jak dbać o skórzaną torebkę?

Jak dbać o skórzaną torebkę?

Skórzana torebka prezentuje się doskonale w zestawieniu z każdą stylizacją. To ponadczasowe i klasyczne rozwiązanie, które cieszy się aprobatą zarówno pań, jak i panów w różnym wieku. Aby wyglądała ona zachwycająco pięknie przez długi czas, warto wiedzieć, jak należy o nią dbać.

Dokładne czyszczenie torebki ze skóry 

Pierwszym ważnym krokiem w zadbaniu o to, by nasza skórzana torebka zawsze prezentowała się efektownie, jest jej regularne i dokładne czyszczenie. Skóra jest dość kapryśnym i wymagającym materiałem, dlatego, aby jej jakość była niezmiennie wysoka, musimy starannie o nią dbać. Zatem, w jaki sposób należy czyścić torby ze skóry? Istnieje wiele domowych oraz gotowych rozwiązań. Jeśli chcesz wyczyścić torebkę w jasnym odcieniu, z pomocą przyjdzie zwykła gumka do ścierania. Nie zdajesz sobie sprawy, jakie cuda jest ona w stanie uczynić. Delikatnie pocierając nią zabrudzenia, szybko i skutecznie się ich pozbywamy. W ten sposób uporasz się zarówno z nieestetycznymi przebarwieniami, jak i drobnymi ryskami. Możesz także skorzystać z domowej mikstury – wystarczy wykonać roztwór wody oraz octu. Ten należy delikatnie nakładać na brudne miejsca aż do momentu, gdy całkowicie one znikną. 

W grę wchodzą większe zabrudzenia, które nie tak łatwo usunąć? Na tłuszcz doskonałym sposobem jest połączenie piany z białka oraz terpentyny. Taka mieszanka pozwoli skutecznie uporać sobie z tłustymi śladami. Pamiętaj jednak, aby nakładać ją bardzo delikatnie. Warto, aby mieć zawsze pod ręką specjalne chusteczki do galanterii skórzanej. Powstały one z myślą o tym, aby móc zadbać o nasze skórzane rzeczy, gdziekolwiek jesteśmy. Pamiętaj, aby torebkę porządkować także wewnątrz. Regularnie usuwaj różnorodne okruszki, drobne śmieci. Skórę przecieraj także na sucho, aby nie zagościł na niej na zbyt długo kurz. 

Wieloetapowa pielęgnacja przynosząca efekty 

Wiele osób decyduje się na wieloetapową pielęgnację, która przynosi zachwycające efekty. Wymaga ona nieco staranności i poświęcenia czasu, jednak to zdecydowanie opłacalne działanie, jeśli zależy nam, by skórzana torebka była efektownym dodatkiem każdej stylizacji. Poświęć uwagę na regularne oczyszczanie, odżywianie, natłuszczanie, impregnację. 

Do zaawansowanej pielęgnacji dodatków ze skóry przydadzą się takie środki jak specjalne mydło oraz tłuszcz dedykowane do skór, krem z pigmentem, pasta i wosk. Najpierw należy wyczyścić torbę na sucho. Jeśli znajdują się na niej trudniejsze do usunięcia zabrudzenia, wtedy z pomocą przyjdzie mydło do skór. Kolejnym krokiem jest odżywienie materiału oraz jego zmiękczenie po to żeby uniknąć nieestetycznych pęknięć i zabezpieczyć przed przemoknięciem. W tym celu przyda się specjalny tłuszcz do skór. Dalej używamy kremu z pigmentem, który powstał na bazie wosku. Ma on pomoc w pokryciu przebarwień, a także w zwiększenie intensywności koloru oraz jego nabłyszczenia. Ostatnim etapem jest nałożenie pasty bądź wosku, które zabezpieczają skórę. 

Odpowiednia impregnacja torebek skórzanych

Nie od dziś wiadomo, że skórzane torebki wymagają impregnacji, które pozytywnie wpływa na ich stan. W sklepach jest wiele różnorodnych środków, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Warto dokonać zakupu jak najszybciej, by zaimpregnować materiał jeszcze, zanim zaczniemy go używać. To niezwykle prosta czynność, której nie musimy się obawiać. Wystarczy nanieść niewielką ilość preparatu do impregnacji. Taki zabieg powinien być wykonywany co około trzy miesiące. Jest on niezwykle skuteczny, ponieważ to właśnie dzięki niemu torba mniej się brudzi, a ewentualne zabrudzenia są łatwe do usunięcia.